25 Ocak 2008

Sivasspor- Fenerbahçe


Bu hafta lig çok daha renkli olacak kesin. Sebebi belli sivasspor fenerbahçe maçı. Maç yaklaştıkça oluşan ligin sanki son maçıymış havası-ki sivas için bilhassa- dahada yoğun tutuyor gündemi. Yalnız sivasspor hiç olmadığı kadar sıkıntılı çıkacak. Bugüne kadar hiç bir maça kaybedince dünyanın sonu havasında çıkmamışlardı ve malesef bu maça hazırlanış biçimleri bu şekilde. Tabi bunda medyanın rolü büyük. Sivasspor tarihinde hiç bir zaman şu anki gibi bir psikolojide olmamıştır. Bu maça kadar kazanmak ve kaybetmek normaldi şimdi ise durum farklı. 1.sıradan 2. sıraya inmenin, şampiyonluk yolunda ilerideyken geriye düşebilmenin ve tekrar yarışmanın tadını almadılar zira sadece 1.sıradayken kendilerini bu hedefte gördüler. Oysa fenerbahçe için her şey olağan 1.de oldular 2.de oldular kısaca tarihlerinde herşeyi yaşadılar ve onlar için normal bi puan mücadelesi. Sivassporlular bu maça çok hırslı ve kaybetme seçeneği olmadan bileniyorlar- basına konuşmaları bu yönde-. Buraya kadar ciddi manada başarılılar bu performansı göstermek çok kolay değil. İlgiyi ve alkışı fazlasıyla hakediyorlar.

Bu maç çok zor olacak her iki takım için ve sivas sadece fenerbahçe ile oynamayacak, kendiside rakib olacak kendine ve hırsına.

Maçın normaline baktığımızda iki takımda istim üstünde herhalde, ilk defa büyük bir takım -basına göre- kesin favori değil, maç ortada.

Bana göre maçı fenerbahçe kazanır, anadoludan şampiyon çıkma umutları biraz daha ertelenir.. güzel bir maç olması umuduyla...

Hiç yorum yok: